~~ POSIADASZ SZALIK, KTÓREGO ZDJĘCIA NIE MA NA STRONIE? ZRÓB FOTO I WYŚLIJ JE DO NAS! ~~ 1906wisla@interia.pl ~~Dział poświęcony wzorom szali, które zostały podrobione przez oszustów dla własnego zysku i nie mają nic wspólnego z prawdziwymi szalikami Wisły.

Zdjęcia podrobionych wzorów są ściągane z przeróżnych stron, dlatego też ich jakość często nie będzie najlepsza. Niektórzy oszuści celowo robią brzydsze zdjęcie by nie rzucały się w oczy odstępstwa od oryginału. Jednak my będziemy starali się pokazać najbardziej widoczne różnice. Martwi nas, że w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się dorabiane szale w sprzedaży. Będziemy informować jacy użytkownicy Allegro sprzedają podróby. Na stronie głównej bądź na naszym Facebook'u będziemy na bieżąco wklejać aukcje z szalami, których NIE LICYTUJCIE ! Jeśli nie zarobi to drugi raz nie podrobi naszych starych wzorów!

NIE DAJMY SIĘ NACIĄGAĆ OSZUSTOM!

LISTA UŻYTKOWNIKÓW ALLEGRO, OD KTÓRYCH NIE KUPUJCIE SZALI - SPRZEDAJĄ PODRÓBY:
-
buba_g03
-
malazbartek
-
7renifer7
lowdigital

Prawdopodobnie to jest jedna i ta sama osoba. Na początku sprzedawał podrobione wzory Wisły i Cracovii na koncie buba_g03, teraz na koncie malazbartek sprzedaje nasze, jak i wzory innych klubów - również podróby. Co chwilę wystawia nowe aukcje! Początkowo odpisując na mile w podpisie dawał:  "je*** wisłę"  NIE DAJCIE ZAROBIĆ FRAJEROM !

7renifer7 - to pasiasta niewiasta, która pomaga kolegom sprzedawać szale. Jest prawdopodobnie z Woli Duchckiej - przynajmniej tak ma na podpisie z forum szalików - nick REZA1906 Twierdzi tutaj, że szal "zdobył na farcie", cokolwiek miał na myśli. Prawda jest taka, że podbijająć aukcję użytkownika malazbartek wygrał go na allegro i już kolejną sztukę sprzedaje. Wstyd by wydawać i dorabiać sobie na wydawaniu szali swojej kosy... ale takie pomysły może mieć tylko sąsiadka!...

Szalik Henryk Reyman

1. Inny Herb - gołym okiem widać różnicę w wyglądzie Herbu - inny producent.
2. Litery, zarówno górne jak i dolne zaczynają się z innego miejsca.
Patrząc na oba szale widać również różnicę koła, w którym znajduje się wizerunek Henryka Reymana jak i wielkość i ułożenie gwiazdy między głównym napisem. Czcionka w podrobionym wzorze ma węższe litery od oryginału.

Szalik Złoty Wiek

1. Odległość między paskiem z gwiazdami a głównym napisem. Na wzorze podrobionym jest o wiele większy odstęp.
2. Inny Herb - widać, że szal dorabiany był u innego producenta
Porównując szale widać jeszcze, że napis ZŁOTY WIEK jest chudszą czcionką pisany. Różni się również odległość napisu od gwiazdy znajdującej się na środku szalika. Wpatrując się w napis górny i dolny, widać, że litery zaczynają się i kończą w innych miejscach. Trzeba przyznać, że producent wykonujący tą podróbę bardzo się przyłożył do odwzorowania oryginału. Uważajcie na to dziadostwo!

Szalik Prokocim

1. Inny Herb - widać, że szal dorabiany był u innego producenta
2. Odległość między głównym napisem a herbami. Na podrobionym szalu znacznie większa od oryginału.
3. Wielkość czerwonego paska biegnącego środkiem szala znacznie mniejsza na szaliku podrobionym, co spowodowało obniżenie czcionki.
4. Paseczki w czcionce na oryginalnym szalu są zaokrąglone, natomiast na dorabianym są to proste kreski.
5. Przekreślone logo sąsiadki na oryginale mieści się w kole i nie nachodzi na jego obrysy.
6. Ogonki liter czcionki różnią się grubością
7. Mimo iż górny i dolny napis zaczyna i kończy się w tym samym miejscu, to poszczególne litery ułożone są w innych punktach, w odniesieniu do napisu głównego.
Podobnie jak podrobiony szal Złotego Wieku, producent bardzo się starał odwzorować szal oryginalny, dlatego uważajcie na tą podróbę!

Szalik Bieżanów

1. Różnica odległości napisu głównego od Herbu. Na pordobionym wzorze znacznie większy odstęp.
2. Napis Wisła obok Herbu kończy się w innym miejscu.
3. Odległość głównego napisu na białym tle od kratki w barwach znacznie większa na podrobionym szalu.
4. Ułożenie napisów górnych i dolnych bliżej boków niż na oryginale. W porównaniu do głównego napisu, napisy zaczynają się i kończą w innych miejscach.
5. Tło pod końcowymi elementami szalika jest dłuższe od oryginału. Zostaje puste miejsce (niewykorzystane tło i duże białe odstępy).
Poza tym na oryginale czcionka wydaje się pogrubiona a herb Wisły mniejszy. 

Szalik Azory

Patrząc na oba szale jest sporo różnic dotyczących odstępów czy ułożenia poszczególnych elementów. opiszemy kilka z nich:
1. Odległość głównego napisu od niebieskich końców szalika. Na oryginale są większe odległości rzucające się w oczy.
2. Na oryginalnym szalu odległośc końcowych elementów od frędzli (tj. napis Fan Club Azory z kołem oraz z drugiej strony Herb i napisu Wisła Kraków) jest znacznie większa niż na szalu dorabianym.
3. Czcionka Wisła Kraków jest szersza (rozciągnięta) na podrobionym szalu.
4. Litera "O" w centralnym miejscu szalika dorabianego, nie jest okrągła tylko spłaszczona "jajowata" w przeciwieństwie do oryginału.
Widać również, że czcionka główna jest bardziej rozciągnięta jak i to, że herb robiony na siłę, by wyglądał jak na starym szalu co powoduje, że jest on koślawy.

Szalik Noblesse Oblige

Porównując dwa szale widać doskonale sporo różnyc. Na samym wstępie należy zwrócić uwagę na białe elementy w tle szali. Na oryginalnym egzemplarzu widać, iż są one proste (nie mają widocznych "pikseli"), a przede wszystkim są grubsze. Nie zwracajcie uwagi na położenie herbów i orła, ponieważ na odwrocie będą się one prawdopodobnie zgadzać. Zdjęcia mamy różnych stron szala niestety. Inne różnice:
1. Orzeł na oryginale jest ładny, dokładny a przede wszystkim szerszy. 
2. Widać różnicę herbów. Zaznaczona litera "A" powinna znajdować sie w całości na niebieskiej szarfie.
3. Tutaj należy zwrócić uwagę na odstepy przy myślniku. Na oryginalnym szalu napisy są do niego zbliżone, natomiast na podróbie są spore odstępy.
4. Widać, że górne i dolne napisy zaczynają się i kończą w różnych miejscach.
Prawdopodobnie wyszła jeszcze jedna podróba tego szalika. Niestety nie posiadamy jego zdjęcia. Jeśli ktoś z Was ma taką fotkę prosimy o podesłanie na maila redakcji.

POSZUKUJEMY ZDJĘĆ PODROBIONYCH WZRÓW:
- WIŚLACKIE REWIRY
oraz innych, o których nie wiemy